İkon Yapılar, Marka şehirler Zirvesi

Anasayfa Duyurular İkon Yapılar, Marka şehirler Zirvesi

Ülkeler markalaşmış şehirleriyle, şehirler de ikonik yapılarıyla anılıyor. Bu itibarla, yapılarımız şehirlerimizi taşımalı.

Marka Şehirler Zirvesi

Geçtiğimiz ay, Eventuum organizasyonu ile ” Marka Şehirler Zirvesi ” gerçekleştirildi. Gayrimenkul sektörünün lider firmalarının katılım gösterdiği Marka şehirler Zirvesi izlenimlerini ve marka şehirler ve ikon yapılar hakkında görüşlerini paylaşan Mehmet Keskin Architecture Genel Müdürü, Mimar Mehmet Keskin, başarılı bir zirve gerçekleştiğini belirterek gayrimenkul liderlerinin tecrübelerinin gelecek yılları aydınlatacak nitelikte olduğunu söyledi.

Programa dair görüşlerini paylaşan Mehmet KeskinBatı Şehir gibi büyük bir gayrimenkul projesini hayata geçiren Ege Yapı Genel Müdürü İnanç Kabadayı‘nın “yurt dışına çıktığımızda, ülke veya şehrin gelişmişliğini şehirciliğinden ve yapıların güzelliğine göre değerlendiriyoruz”  sözünün doğruluğunu vurgulayarak, “bir şehrin gelişmişliği ulaşım alternatifleri ve altyapısından başlayarak, binalarının görselliğine kadar değerlendirilmektedir” dedi.

Aşçıoğlu Grubu Genel Müdürü Yaşar Aşçıoğlu‘nun konuşmasında değindiği, marka şehir olmak için ikon yapıların hayata geçirilmesinin gerekliliğini doğrulayan Mehmet Keskin, ” ülkeler birkaç marka şehriyle, o şehirlerde ikon yapılarıyla anılır. Hollanda Rotterdam Kübik Evleri, Amerika New York Empire State Binası gibi örnekler bilindik örnekler olarak öne çıkıyor, bizlerde bu tarz örnekler hayat geçirebiliriz” dedi.

İkon Yapılar, Marka Şehirler

Ülkemiz gayrimenkul hareketliliğinin büyük bir bölümü İstanbul’da gerçekleşiyor. Kentsel dönüşümle birlikte yenileme çalışmaları ile şantiye şehir içerisinde yaşamamıza sebep olsa da, eski binaların yenileniyor olmasının gerekli olduğunu vurgulayan Mimar Mehmet Keskin, “müteahhit firmalar çoğunlukla ekonomik kaygılarla, elindeki araziden maksimum inşaat gerçekleştirmek için estetik ve mimariden ödün veriyor olsa da güzel örneklerde hayata geçiyor. Benim verebileceğim örnekler içerisinde, Varyap Meridian, Dumankaya İkon, Rönesans Yapı Rönesans Tower projelerinin İstanbul için güzel mimari örnekler olduğunu söyleyebilirim ” dedi.

Mehmet Keskin Architecture

Bugüne kadar profesyonel çalışma hayatında pek çok nitelikli projenin mimari projesini hayata geçirenMehmet Keskin, yakın zamanda kendi markası Mehmet Keskin Architecture ile çalışma hayatına devam ediyor. Kazandığımız tecrübe ile ülkemiz gayrimenkul sektörünün marka şehirlerine ve ikon binalarına imza atacağını belirten Mehmet Keskin, ” Mehmet Keskin Architecture olarak çalışma hayatına başladığımız kısa zamanda Teknik Yapı gibi ülkemizin lider firmasıyla çalışmaya başladık. Yakın zamanda duyuracağımız nadide mimari örnekler hayata geçiriyoruz, güzel işler ortaya koyacağız ” dedi.

Tüm yatırım gayrimenkul alım satım projeleriniz ile ilgili

Bilgi almak, değerlendirmek veya yatırım yapmak istiyorsanız
BİZE ULAŞIN